31 Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – 30 października 2022 r.

Kończy się już miesiąc październik. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa październikowe dzisiaj o 16.00 i o 17.30 w poniedziałek.

Zgodnie z kalendarzem liturgicznym w ostatnią niedzielę października obchodzimy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności za dar miejsca, gdzie sprawowana jest liturgia, gdzie przyjmujemy sakramenty i słuchamy Słowa Bożego, gdzie doświadczamy Bożej obecności, zwłaszcza w sakramencie Eucharystii. Jednocześnie uświadamiamy sobie obowiązek stałej troski o porządek i piękno naszego kościoła parafialnego.

Dlatego z okazji dzisiejszej uroczystości dziękuję parafianom, którzy według wywieszonego grafiku troszczą się o kwiaty i porządek w naszym kościele w okresie wiosenno-letnio-jesiennym. Dziękuję także tym, którzy okazali tę troskę niezależne od wywieszonego planu. Bóg zapłać!

W wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o 11.30 na cmentarzu parafialnym będzie odprawione nabożeństwo za zmarłych.

W środę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu będą odprawione trzy Msze Święte: o 8.00, 16.00 oraz o 18.00. O 17.30 odmówimy Różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych.

Formularze na wypominki roczne i listopadowe można znaleźć na stoliczku pod chórem. Wypominki listopadowe proszę składać do skrzynki przy figurze św. Antoniego,
a roczne przynosić osobiście.

W dniach od 1 do 8 listopada jest czas uzyskiwania odpustów za zmarłych. Aby było to możliwe, trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Do Spowiedzi można będzie przystąpić w poniedziałek po wieczornej Mszy Św. do 19.30.

W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne: W Pierwszy Czwartek Miesiąca zapraszam o 15.00 na Godzinę Świętą. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi i modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 16.00 zapraszam na Mszę Świętą. W Pierwszy Piątek Miesiąca od 17.00 będzie Spowiedź i o 18.00 Msza Św. Przypominam, że wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Pierwszopiątkowej. Po Mszy Św. nauka do Bierzmowania w kościele. W Pierwszą Sobotę Miesiąca od 9.00 będą odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Porządek Mszy Św. i intencje od 31 października do 6 listopada 2022 r.

PN 18.00:            + Stanisław Węglikowski w 12 r. śm.

WT 8.00:              ………………………………………………………………….……………………

WT 9.30:              + Zm. z rodziny Wiechowiczów i Kurpiewskich

WT 11.30:            + Stanisława i Edward Chabuda, Bolesław, Henryk i Anna oraz dziadkowie z obojga stron

ŚR 8.00:              Za wszystkich wiernych zmarłych

ŚR 16.00:            Za zmarłych według intencji Ojca Świętego Franciszka

ŚR 18.00:            + Jurek, Jerzy i ich rodzice

CZ 16.00:            + Izabela Sowieralska (int. od rodziny Prokopowicz)

PT 18.00:             ………………………………………………………………….……………………

SO 16.00:            ………………………………………………………………….……………………

ND 8.00:              + Edward Bąk (int. od brata Bronisława z rodziną)

ND 9.30:              + Urszula w 2 r. śm. i Czesław Sikora

ND 11.30:            + Jan Pawłowski w r. śm. oraz Janina