4 Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

W ubiegłym tygodniu odbyło się generalne sprzątanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły się tego zadania. W tym tygodniu proszę o ustawienie choinek i żłóbka.

Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. W poniedziałek zapraszam na Roraty o 18.00 z powodu odbywających się w tym tygodniu Spowiedzi Adwentowych w Dekanacie. W pozostałe dni, od wtorku do piątku Roraty będą odprawione o 16.00.

W czwartek u nas będzie Spowiedź Adwentowa z udziałem spowiedników z dekanatu. Pierwsza tura 8.00 – 8.30, druga 18.00 – 18.30.

W sobotę przypada ostatni dzień Adwentu. W tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po zachodzie słońca będziemy obchodzić Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego:
o 16.00 będzie odprawiona Msza Święta Wigilijna; na tę Mszę Świętą szczególnie zapraszam dzieci;
o 21.00 zapraszam na Mszę Świętą w nocy;
o 24.00 zapraszam na Pasterkę. Paterkę o północy poprzedzi nabożeństwo czuwania, które rozpocznie się o 23.30; do udziału w czuwaniu i Pasterce zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież i kandydatów do Bierzmowania.

W niedzielę za tydzień obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszam na Msze Święte według następującego porządku: o 8.00 jako Mszę Świętą o świcie, o 9.30 i 11.30 jako Mszę Świętą w dzień uroczystości.

W Sali Parafialnej po każdej Mszy Świętej odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy. Po każdej Mszy Świętej zapraszamy do Salki Parafialnej, gdzie można kupić różne świąteczne dekoracje. Większość z nich została wykonana przez dzieci z naszego Parafialnego Koła Misyjnego. Celem kiermaszu jest pozyskanie środków na wyposażenie Salki Parafialnej.

Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Do wykupienia pozostało jeszcze kilka małych świec w cenie 12 zł za szt.

Na bocznym ołtarzu NMP znajdują się opłatki wigilijne. Zachęcam do zaopatrzenia się
w opłatek poświęcony w kościele, ażebyśmy mogli przeżywać Wieczerzę Wigilijną
w domach rodzinnych z poczuciem jedności całej wspólnoty parafialnej. Za komplet opłatków składa się dobrowolną ofiarę do przygotowanej puszki.

Zgłosiłem naszą parafię do Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia. Zorganizujmy taki radosny przemarsz ze śpiewaniem kolęd także w naszej parafii.

Dzisiaj w naszym Dekanacie Nowskim prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc dla ks. Zbigniewa Gełdona, którego dom w miejscowości Półwieś niedawno temu został całkowicie zniszczony przez pożar. Ofiary można składać do puszki pod chórem.

Porządek Mszy Św. i intencje od 19 do 25 grudnia 2022 r.

PN 18.00:            + Dariusz Pieckowski

WT 16.00:            + Izabela Sowieralska w 2 m-ce po pogrzebie

ŚR 16.00:            + Jacek Rułka w m-c po pogrzebie

CZ 16.00:            ……………………………………………………………………………………….

PT 16.00:             ……………………………………………………………………………………….

SO 16.00:            + Helena i Alfons

SO 21.00:            Za naszą parafię

SO 24.00:            + Elżbieta Różańska

ND 8.00:              + Zygmunt Spiczak-Brzeziński w 1 r. śm.

ND 9.30:              Intencja od Róży Różańcowej p.w. Świętej Rodziny z Bzowa o bł. Boże

ND 11.30:            + Lucyna Fojut

Czasopisma: Pielgrzym, Staś (I/2023)