Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2022 r.

Po najdłuższym Adwencie nadszedł czas świętowania uroczystości Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła parafialnego na to świętowanie. Dziękuję za ofiarowaną choinkę, za ustawienie Żłóbka, udekorowanie ołtarzy i zmianę obrusów, posprzątanie kościoła, za świąteczne stroiki. Wszystkim, którzy się zaangażowali w te działania: Bóg zapłać!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego ma bardzo bogatą liturgię, która się ukształtowała już w IV w. i obejmuje cztery różne formularze mszalne: Msza Św. Wigilijna jest odprawiana w przeddzień uroczystości po zachodzie słońca, Msza Św. w nocy nazywana Pasterką jest sprawowana o 24.00, następnie Msza Św. o świcie o 8.00, a potem
o 9.30 i o 11.30 Msze Św. w dzień.

Drugi Dzień Świąteczny obchodzimy jako święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Kolekta będzie przeznaczona na KUL i szkolnictwo katolickie w diecezji.

W Oktawie Narodzenia Pańskiego przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa. W tym roku, gdy Oktawa rozpoczyna się i kończy niedzielą to święto będziemy obchodzić w piątek, 30 grudnia br. Zaprasza o 16.00 na Mszę Świętą.

W sobotę na zakończenie roku kalendarzowego zapraszam o 16.00 na Mszę Świętą i na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za uroczysty śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kościele Powszechnym obchodzimy też Światowy Dzień Pokoju.

Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda, rozpoczną się po Nowym Roku.

Czasopisma: Pielgrzym, Staś (I/2023)

Porządek Mszy Św. i intencje od 26 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r.

PN 8.00:              + Jan Spych

PN 9.30:              + zm. Z rodziny Kaszubowskich oraz Makowskich

PN 11.30:            + Michał i Wiktoria Pawelczyk

WT 16.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 16.00:            + Eugenia w 4 r. śm. I Franciszek Fandrejewscy

CZ 16.00:            + Elżbieta Wejdebach w 1 r. śm.

PT 16.00:             ……………………………………………………………………………………….

SO 16.00:            + Elżbieta, Melania, Stanisław Różańscy, Eugeniusz Kaczmarek

ND 8.00:              Z podz. za łaski otrzymane w minionym roku i o bł. W nowym

ND 9.30:              + zm. Z rodziny Wiechowiczów i Kurpiewskich

ND 11.30:            + Dariusz Wendta w r. śm.

Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego
życzę Bożego Błogosławieństwa.

Niech Bóg pomnoży w Was dary pokoju, sprawiedliwości, radości i nadziei,
a Najświętsza Maryja i Święty Józef nauczą Was kochać Jezusa