5 Niedz. Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

Od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku zakrywamy krzyże w kościołach.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszego WSD w Pelplinie.

Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę do puszek na działalność charytatywną.

W okresie Wielkiego Postu mamy uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych. Zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek o 16.30 dzieci oraz o 17.30 dorosłych i młodzież. Ponadto zapraszam na Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej o 9.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Trwa w naszej parafii peregrynacja obrazu MBNP. Udział w niej polega na przyjęciu obrazu na jeden dzień od wieczora do następnego dnia. Chętni mogą się zapisać na wybrany termin indywidualnie albo grupowo tak, aby przekazywać obraz bezpośrednio od rodziny do rodziny.

We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitwy w intencji mężczyzn i ojców oraz za ich misję w świecie i Kościele. Wypadałoby w tym dniu uczestniczyć we Mszy Świętej. Zapraszam!

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności ze Mszą Świętą.

Także w środę o 17.00 odbędzie się Zbiórka Ministrantów.

W czwartek o 17.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź.

W sobotę o 10.00 odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego w Sali Parafialnej.

Koło Misyjne zaprasza na KIERMASZ WIOSENNO-WIELKANOCNY dzisiaj oraz za tydzień w Niedzielę Palmową po każdej Mszy Świętej w Salce Parafialnej, czyli Oratorium.

Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę do Andaluzji w południowej Hiszpanii. Wyjazd jest planowany w dniach od 4 do 11 października 2024 r. Materiały informacyjne można otrzymać w zakrystii.

Za tydzień będzie Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy Świętej na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy odbędzie się poświęcenie palm: o 8.00 i 9.30 w zwyczajny sposób, o 11.30 w sposób uroczysty – liturgia rozpocznie się przed wejściem do kościoła.

Parafialny Zespół Caritas przygotuje palmy i będzie je sprzedawał przed każdą Mszą Świętą.

Porządek Mszy Św. i intencje od 18 do 24 marca 2024 r.

PN 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 18.00:            + Józefa Marendowska w d. im. (od wnuków i prawnuków)

ŚR 18.00:            + Romuald Fandrejewski w r. śm., Eugenia i Franciszek

CZ 18.00:            + Maria Szablewska

PT 18.00:             + Zofia Gardynik (od Zakładu Pogrzebowego Orkus z Nowego)

SO 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ND 8.00:              + Janina Chrzanowska w 3 r. śm.

ND 9.30:              + Izabela Sowieralska z ok. ur.

ND 11.30:            + Krystyna Wiechowicz (od Żywej Róży p.w. Świętej Rodziny z Bzowa)

Czasopisma: Pielgrzym, Misyjne Drogi, Różaniec, Dobre Nowiny, Gazetka