5 Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

W związku z epidemią i ograniczeniami liczby wiernych, mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych aż do odwołania Ksiądz Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

Z tego samego powodu Spowiedź Wielkanocna będzie się odbywać inaczej niż zazwyczaj: Do korzystania z Sakramentu Pokuty zapraszam w dni powszednie oprócz piątku od 17.00 w Zakrystii. Podczas Spowiedzi okazja do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie adoracji będziemy śpiewać Suplikacje.

W piątek Spowiedź i Adoracja od 16.00, o 17.00 Droga Krzyżowa, a bezpośrednio po nabożeństwie ok. 17.30 Msza Św.

Na Gorzkie Żale zapraszam w niedzielę o 15.00, nabożeństwo kończymy procesją eucharystyczną i modlitwą Suplikacji.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie palm.

Ofiary na kwiaty do ołtarza Grobu Pańskiego i na Wielkanoc proszę składać do skrzynki przygotowanej pod chórem.

W ciągu tygodnia skontaktuję się telefonicznie z rodzicami dzieci komunijnych, aby ustalić, jak dzieci mogą przygotowywać się do Pierwszej Spowiedzi i do Pierwszej Komunii Świętej w obecnej sytuacji stanu epidemii koronawirusa. Terminy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej nie są odwoływane – nasz termin przypada 31 maja 2020 r. w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Podobnie planuję skontaktować się z kandydatami do Bierzmowania, żeby zaproponować zdalne przygotowywanie się do Sakramentu. Młodzież, która nie złożyła swoich deklaracji, może to uczynić w najbliższym czasie indywidualnie.

Zapraszam do korzystania z transmisji Mszy Świętych i nabożeństw pasyjnych, katechez i rekolekcji w telewizji, w radio lub w Internecie. Zaplanowałem także transmisje z naszego Kościoła Parafialnego w Bzowie dostępne na Parafialnej Stronie na FaceBooku:

Msze Św. w środę o 18.00, w piątek o 17.00 z Drogą Krzyżową, w sobotę o 18.00 i w niedzielę o 9.30 oraz Gorzkie Żale o 15.00 w niedzielę.

Porządek Mszy Św. i intencje od 30 marca do 5 kwietnia 2020 r.

PN 18.00:            + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

WT 18.00:            + Urszula i Mieczysław Kałaczyńscy, rodzice z obojga stron

ŚR 18.00:            + Teresa

CZ 18.00:            + Jan w r. śm. i Bronisława Kwaśniewscy