4 Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

Aktualnie z powodu epidemii koronawirusa można skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Dyspensa obowiązuje do niedzieli 29 marca 2020 r.

Dzisiaj miały się rozpocząć Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Jednak z powodu stanu epidemii są odwołane i najprawdopodobniej odbędą się dopiero we wrześniu jako Triduum przed Odpustem Podwyższenia Krzyża Świętego. Jednak zaplanowane dodatkowe Msze Św. będą odprawione.

Podobnie rezygnujemy z organizowania Ekstremalnej Drogi Krzyżowe w Pielgrzymce z Bzowa do Płochocina oraz z Plenerowej Drogi Krzyżowej, zaplanowanej na piątek przed Niedzielą Palmową.

Po każdej Mszy Św. modlimy się o wygaśnięcie pandemii koronawirusa, śpiewając Suplikacje. Także w tej intencji odprawimy procesję z Najświętszym Sakramentem na zakończenie nabożeństwa Gorzkich Żali po południu o 15.00 w niedzielę.

Ponadto Ksiądz Biskup Diecezjalny zachęca, aby wierni odmawiali Różaniec w intencji
o ustanie pandemii codziennie o 20.30 w swoich domach, a kapłani w kościołach.

W środę przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Zapraszam na Msze Św. o 9.00 rano i 18.00 wieczorem. Uroczystość tę obchodzimy także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętni do podjęcia duchowej adopcji mogą zabrać folder z modlitwami i formularze, który po wypełnieniu będzie złożony uroczyście w kościele podczas Mszy Św. rano lub wieczorem w uroczystość Zwiastowania. Foldery są wyłożone na stoliku pod chórem.

W piątek o 17.00 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wspólne dla wszystkich zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Po nabożeństwie Msza Św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

Zaplanowane na sobotę generalne wiosenne sprzątanie naszego kościoła parafialnego z powodu stanu epidemii zostaje odwołane.

Ofiary na kwiaty do ołtarza Grobu Pańskiego na Wielki Piątek proszę składać do skrzynki przygotowanej pod chórem.

Porządek Mszy Św. i intencje od 23 do 29 marca 2020 r.

PN 9.00:              + Franciszek Adrian w 4 r. śm.

PN 18.00:            + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

WT 9.00:              + Maria i Jerzy Pałasz, Feliks Kamiński i zm. z rodziny

WT 18.00:            + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

ŚR 9.00:              + Rodzice Józef i Joanna Roszak z ok. im.

ŚR 18.00:            + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

CZ 18.00:            + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

PT ok. 17.30:       + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)

SO 18.00:            + Henryk Liczkowski (Msza Św. Gregoriańska)