I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

Kościół rozpoczyna dzisiaj nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” i Adwent czas Ducha i świadectwa chrześcijańskiego życia.

W Adwencie przychodzimy z lampionami na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o 18.00 z wyjątkiem wtorku. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Dla nich przygotowany jest Anioł Adwentowy. Do jego kieszonek pod datą danego dnia mogą oni wkładać serduszka ze swoimi imionami. Serduszka trzeba przygotować sobie samodzielnie w domu.

Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece wigilijne, małe po 8 zł i duże po 15 zł. Kupując świecę, włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które jest obecne w życiu Kościoła już od 25 lat.

Opłatek na Wieczerzę Wigilijną, poświęcony w Kościele można otrzymać u p. Ryszarda w Salce Parafialnej.

W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Od 16.00 do 17.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi oraz modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Także w czwartek przypada wspomnienie św. Mikołaja. Z tej okazji Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci na Mszę Św. o 17.00 i spotkanie ze św.Mikołajem po Mszy Św.

W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Od 17.00 do 18.00 okazja do Spowiedzi. O 18.00 Msza Św. z udziałem kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 12.00 i 18.00. Szczęgólnie zapraszam na Mszę Św. Południową, odprawianą w Godzinie Łaski dla Świata. Po tej Mszy Św. zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka do puszek jako pomoc materialna Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym kolekta na inwestycje parafialne odbędzie się w trzecią niedzielę m-ca.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ogłaszam Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Regulamin został dołączony do Biuletynu i zamieszczony na Parafialnej Stronie Internetowej.

Czasopisma: „Pielgrzym” z książeczką „Obrzędy Wigilii” 4,90 zł, „Mały Pielgrzym”, Biuletyn Informacyjny, czasopisma misyjne „Świat Misyjny” i „Misje Dzisiaj”