Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2019 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, czyli czcimy wszystkich, którzy cieszą się chwałą nieba.

Po Mszy Św. o 11.30 na Cmentarzu odbędzie się procesja i nabożeństwo za zmarłych.

W sobotę mamy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Św. o 16.00 będzie Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

Dzień zaduszny to jednocześnie Pierwsza Sobota miesiąca. Od ok. 8.45 będą się odbywać odwiedziny chorych z Komunią świętą. Po wieczornej Mszy Św. będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać: w uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Aby uzyskać odpust zupełny należy: przystąpić do Spowiedzi, przyjąć Komunię św., wyrzec się przywiązania do grzechu nawet powszedniego, odmówić modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Wypominki listopadowe można jeszcze składać do jutra do skarbony pod chórem. Różaniec z wypominkami listopadowymi będzie odmówiony 2 listopada po Mszy Św. o 16.00.

Wypominki roczne proszę składać osobiście do końca listopada.

Formularze są wyłożone na stoliku pod chórem.

Już wkrótce, we wtorek, 5 listopada br. o 18.00 odbędzie się Bierzmowanie. Sakramentu udzieli Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie rodziców i rodzeństwo kandydatów do Bierzmowania, wszystkich ich bliskich, zapraszam też Radę Parafialną i Żywy Różaniec, czcicieli św. Rity i św. Jana Pawła II, młodzież i dzieci, całe rodziny, abyśmy mogli przeżyć doświadczenie wspólnoty jak Apostołowie we Wieczerniku.

W najbliższą niedzielę, 3 listopada br. podczas Mszy Św. o 11.30 odbędzie się celebracja wyboru imienia świętego patrona przez kandydatów do Bierzmowania. W związku z tym młodzież zajmuje miejsca jak najbliżej prezbiterium. Po Mszy Św. odbędzie się próba.

W poniedziałek, 4 listopada br. po Mszy Św. o 18.00 będzie ostatnia próba do Bierzmowania i zakończenie Nowenny do Ducha Świętego. Po próbie ok. 19.15 będzie Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania ich świadków, rodziców rodzeństwa i wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.