XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r. – XIX Dzień Papieski

Dzisiaj, w drugą niedzielę października obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Dzień Papieski przypomina nam, żebyśmy sięgali chętnie i często do nauczania św. Jana Pawła II, papieża i naszego rodaka. Mamy też okazję wspierać edukację zdolnej, lecz ubogiej młodzieży, składając ofiarę do specjalnych puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Z okazji Dnia Papieskiego sprawujemy Msze Św. przy Relikwiach św. Jana Pawła II
i zakończymy je błogosławieństwem przez wstawiennictwo świętego Papieża.

W dzisiejszą niedzielę przypada też 13-sty dzień miesiąca. O 15.00 zapraszam na Czuwanie Fatimskie, podczas którego odmówimy Różaniec i poniesiemy figurę NMP Fatimskiej w procesji światła. Proszę na Czuwanie przynieść świece. W Czuwaniu biorą udział wszyscy kandydaci do Bierzmowania, prowadzą Różaniec, a po procesji odprawią kolejny dzień Nowenny do Ducha Świętego przed Bierzmowaniem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe będą odprawione o 17.30 od poniedziałku do soboty i po Mszy Św. o 9.30 w przyszłą niedzielę. Zapraszam wszystkich zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci na jedno wspólne nabożeństwo.

W piątek przypada święto kościelne św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Podczas nabożeństwa i Mszy Św. będziemy modlić się w intencji lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Także w piątek, bezpośrednio po Mszy Św., tj. ok. 18.30 odbędzie się nauka i próba do Bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.

Za tydzień przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Razem z przeżywanym Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym te dni dają okazję do modlitwy za misjonarzy i do materialnego wspierania misji. Kolekta jest przeznaczona na misje katolickie.

W Niedzielę Misyjną będziemy gościć misjonarza ze Zgromadzenia Słowa Bożego.

Porządek Mszy Św. i intencje od 14 do 20 października 2019 r.

PN 18.00:            Nowenna Mszy Św. za dusze w Czyśćcu

WT 18.00:            Nowenna Mszy Św. za dusze w Czyśćcu

ŚR 18.00:            Nowenna Mszy Św. za dusze w Czyśćcu

CZ 18.00:            Nowenna Mszy Św. za dusze w Czyśćcu