XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r. – Niedziela Misyjna

Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Czas ten przeżywamy pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Z tej okazji gościmy Ojca Misjonarza Romana Czajkę SVD, rektora Domu Misyjnego w Górnej Grupie. Ojciec Roman, głosząc Słowo Boże, daje nam świadectwo o pracy misjonarzy i o misyjnym wymiarze życia Kościoła.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na misje katolickie.

Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła 391 zł, a kolekta inwestycyjna 1535 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe będą odprawione o 17.30 od poniedziałku do soboty, a w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 9.30. Zapraszam wszystkich zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci na jedno wspólne nabożeństwo.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. W kościołach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obchodzimy je jako uroczystość. Zapraszam na Różaniec przy Relikwiach Świętego Papieża i z racji 22-go dnia miesiąca także na nabożeństwo do św. Rity. Początek o 17.30.

W piątek, bezpośrednio po Mszy Św., tj. ok. 18.30 odbędzie się kolejna nauka i próba do Bierzmowania połączona z Nowenną do Ducha Świętego przed uroczystością Bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.

Bierzmowanie odbędzie się za dwa tygodnie, we wtorek, 5 listopada br. o 18.00. Sakramentu udzieli Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na tę uroczystość, a szczególnie rodziców i rodzeństwo kandydatów do Bierzmowania, wszystkich ich bliskich, zapraszam też Radę Parafialną i Żywy Różaniec, czcicieli św. Rity i św. Jana Pawła II, młodzież i dzieci, całe rodziny, abyśmy mogli przeżyć doświadczenie wspólnoty jak Apostołowie we Wieczerniku.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarzu odbędzie się 1 listopada po ostatniej Mszy Św. Na stoliku wyłożone są formularze na wypominki roczne i listopadowe oraz na Mszę Św. zbiorową za zmarłych 1 listopada o 11.30 w kościele parafialnym.

Porządek Mszy Św. i intencje od 21 do 27 października 2019 r.

PN 18.00:            Nowenna Mszy Św. za dusze w Czyśćcu

WT 18.00:            Nowenna Mszy Św. za dusze w Czyśćcu

ŚR 18.00:            O Boże Bł. z ok. 70-tych urodzin p. Krystyny

CZ 18.00:            + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu

PT 18.00:            + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu

SO 18.00:            + Janina Szews w 6 r. śm., rodzice, dziadkowie, rodzeństwo

ND 8.00:              + Mieczysław i Władysława Fandrejewscy w 30 r. śm.

ND 9.30:              + Gerard Karamucki i z rodziny Grzonka

ND 11.30             + Maria Rutkowska-Kreja i rodzice z obojga stron