XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

Dzisiaj przypada X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „PAKISTAN – PRZERWAĆ MILCZENIE”. Za pośrednictwem organizacji Pomoc Kościołowi W Potrzebie pomagamy materialnie chrzescijanom w Pakistanie przez zbiórkę do puszek po każdej Mszy Św. oraz przez wysyłanie SMS-ów. Bóg zapłać za ofiary!

W czwartek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 9.30 i 11.30, tj. jak w niedzielę. Po ostatniej Mszy Św. odbędzie się Procesja i Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu. Po południu o 16.00 zapraszam na Różaniec w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

W piątek mamy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 16.00 i 18.00, a o 17.30 będzie Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

Dzień Zaduszny to jednocześnie Pierwszy Piątek M-ca. Do udziału w Mszy Św. o 16.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania. Młodzież przynosi ze sobą znicze.

W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitw „Ojcze nasz …” i „Wierzę w Boga …” Okazja do Spowiedzi w środę od 17.00 do Różańca oraz w piątek od 15.00 do Mszy Św.

W sobotę od 8.45 odwiedziny chorych z Komunią Św., a wieczorem po Mszy Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Za tydzień, w niedzielę 4 listopada br. podczas Mszy Św. o 11.30 będą modlić się z nami przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 33-01 działającej przy III Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu pod dowództwem St. Chor. Sztab. Romana Sarnowskiego. Delegacja Jednostki przybędzie do nas ze sztandarem, aby razem z nami uczcić 100-lecie Niepodległosci Polski, zapalić znicze na grobach nieznanych żołnierzy i kapłana męczennika oraz odśpiewać pieśń na cześć poległych i pomordowanych. Już dziś zapraszam do udziału w tej uroczystości, zwłaszcza delegacje organizacji mundurowych z naszej parafii, szczególnie OSP ze sztandarami.

Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci i młodzieży będą odprawione w poniedziałek, środę o 16.30, Różaniec wspólny w poniedziałek i środę o 17.30, a we wtorek o 8.30.

Dziś do nabycia bieżące nry „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma” oraz kalendarze ścienne z Wydawnictwa „Bernardinum”. Na stoliczku pod chórem jest nowy Biuletyn Informacyjny i formularze na wypominki listopadowe i roczne.