Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2018 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, czyli czcimy wszystkich, którzy cieszą się chwałą nieba.

Po Mszy Św. o 11.30 na Cmentarzu odbędzie się procesja i nabożeństwo za zmarłych.

Po południu o 16.00 zapraszam na Różaniec za wszystkich wiernych zmarłych.

W piątek mamy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 16.00 i 18.00, a o 17.30 będzie Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

Dzień Zaduszny to jednocześnie Pierwszy Piątek M-ca. Okazja do Spowiedzi od 15.00 do 16.00. Do udziału we Mszy Św. o 16.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania. Młodzież przynosi ze sobą znicze.

Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać: w uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny za nawiedzenie kościoła lub; w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Aby uzyskać odpust zupełny należy: przystąpić do Spowiedzi, przyjąć Komunię św., wyrzec się przywiązania do grzechu, odmówić modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Wypominki listopadowe można składać do skarbony pod chórem.

Wypominki roczne proszę składać osobiście.

Formularze są wyłożone na stoliku pod chórem.

Różaniec z wypominkami listopadowymi będzie odmawiany w wyznaczonych dniach, wypisanych w „Biuletynie Informacyjnym”.

W sobotę od 8.45 odwiedziny chorych z Komunią Św., a wieczorem po Mszy Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W niedzielę o 11.30 będziemy mieli wspaniałą okazję uczcić 100-lecie Niepodległości Polski razem z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej działającej przy III Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu pod dowództwem St. Chor. Sztab. Romana Sarnowskiego. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz do grobów nieznanych żołnierzy i kapłana męczennika zapalenie zniczy oraz odśpiewanie pieśni na cześć poległych i pomordowanych.

Po uroczystości będzie możliwość zakupienia książek o tematyce patriotycznej i religijnej.