5 Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

W poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W poniedziałek o 10.00 Rada Parafialna zaprasza ochotników z całej parafii na wiosenne porządki przy kościele. Uczestników akcji prosimy o przyniesienie narzędzi takich, jak grabie, motyki, kopaczki, nożyce, sekatory, noże, miotły, wiadra, taczki i tym podobne.

W czwartek, 2 maja br. przypada Pierwszy Czwartek m-ca. Od 17.00 będzie Godzina Święta. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi i modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki. Msze Św. będą odprawione tak, jak w niedzielę, tj. o 8.00, 9.30 i 11.30. Podczas każdej Mszy Świętej odmówimy Akt Oddania Polski w opiekę Najświętszej Maryi. Uroczystość zwalnia nas
z obowiązku zachowania piątkowego postu.

W sobotę, 4 maja br. przypada Pierwsza Sobota m-ca. Od 8.30 będą odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Wieczorem w łączności ze Mszą Świętą będzie odprawione nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę o 9.30 zapraszam dzieci na zajęcia Koła Misyjnego.

Także w sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Członków OSP z terenu parafii zapraszam do udziału we Mszy Św. o 18.00 w Bzowie.

Zbiórka „Dar Serca” przeprowadzona tydzień temu przez Parafialny Zespół Caritas wyniosła 240 złotych.

Zapraszam na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Kalwaryjskiego w Pakości k/ Inowrocławia. Pielgrzymka odbędzie się  8 czerwca 2024 r. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

Porządek Mszy Świętych i intencje od 29 kwietnia do 5 maja 2024 r.

PN 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 18.00:            + Waldemar Rosiński

CZ 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

PT 8.00:               + Maria i Feliks

PT 9.30:               + Stanisław Mańkus w 4 r. śm. i wnuk Jarosław Mańkus w 4 m-ce po pogrz.

PT 11.30:             + Genowefa Leszczyńska /od Zakł. Pogrz. ORKUS z Nowego/

SO 18.00:            + Zm. z rodziny Filiżanowskich
O Bł. Boże dla OSP z terenu Parafii z okazji wspomnienia św. Floriana

ND 8.00:              + Jan Spych w r. śm.

ND 9.30:              + Marian i Zofia Gardynik w 33 r. śm. Mariana

ND 11.30:            + Justyna Rytlewska, rodzice, Adam i Darek