6 Niedziela Wielkanocy – 5 maja 2024 r.

W ubiegłym tygodniu miało miejsce sprzątanie przy kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Rady Parafialnej wzięli udział w akcji. Bóg zapłać!

Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie w kościele w łączności ze Mszą Świętą, natomiast w niedziele przy wyznaczonych kapliczkach maryjnych. Dzisiaj zapraszam o 16.00 na Nabożeństwo Majowe przy kapliczce NMP w Kruszach.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. Modlić się będziemy podczas Mszy Świętych i nabożeństw majowych. Zapraszam, zwłaszcza gospodarzy
i wszystkich pracujących na roli.

W poniedziałek odbędą się odwiedziny chorych z Komunią Świętą przeniesione z soboty z powodu wyjazdu na pogrzeb. Początek o 9.00, kolejność tak jak zwykle.

W środę będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W czwartek o 17.30 zapraszam na cichą adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę o 9.30 będzie spotkanie Koła Misyjnego.

W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ponieważ będzie to druga niedziela m-ca, będą zbierane ofiary na cele inwestycyjne parafii.

Zapraszam na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Kalwaryjskiego w Pakości k/ Inowrocławia. Pielgrzymka odbędzie się  8 czerwca 2024 r. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Aby włączyć się w to duchowe dzieło należy wybrać termin, zapisać się i przyjąć obraz na jeden dzień w swoim domu.

W okresie od maja do listopada prosimy parafian z wyznaczonych rejonów parafii
o udział w trosce o kwiaty w kościele i sprzątanie. Jako pierwszych zapraszamy parafian z Osieka na niedzielę 12 maja br. Pełny grafik terminów będzie wywieszony w gablocie.

Porządek Mszy Świętych i intencje od 6 do 12 maja 2024 r.

PN 18.00:            O dary Ducha Świętego dla synów i błogosławieństwo Boże w rodzinie

WT 18.00:            + Maryla, Aneta, Regina, Teresa

ŚR 18.00:            + Stanisław Górski w d. ur.

CZ 18.00:            + Eugenia i Franciszek w 18 r. śm. Fandrejewscy i zm. z rodziny

PT 18.00:             O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janusza

SO 18.00:            + Elżbieta Różańska