Wniebowstąpienie Pańskie – 12 maja 2024 r.

Dzisiejsza kolekta w drugą niedzielę m-ca jest przeznaczona na cele inwestycyjne
i  remontowe parafii. Bóg zapłać!

Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie w kościele w łączności ze Mszą Świętą, natomiast w niedziele przy wyznaczonych kapliczkach maryjnych. Dzisiaj zapraszam o 16.00 na Nabożeństwo Majowe przy kapliczce NMP w Bzowie, a za tydzień przy kapliczce NMP we Fletnowie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam także dzieci i młodzież.

W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Fatimskiej, obchodzone na pamiątkę objawień, które miały miejsce w 1917 r. w Fatimie. Z tej okazji odprawimy Różaniec Fatimski i procesję światła. Proszę o przyniesienie świec na nabożeństwo.

W czwartek czcimy św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Zapraszam na Mszę św. o 18.00, przed Mszą Św. o 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na utrzymanie WSD w Pelplinie.

Zapraszam na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Kalwaryjskiego w Pakości k/ Inowrocławia. Pielgrzymka odbędzie się  8 czerwca 2024 r. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Aby włączyć się w to duchowe dzieło trzeba przyjąć obraz na jeden dzień do swojego domu. Informacja w zakrystii.

W tym tygodniu parafianom z Osieka dziękujemy za kwiaty do kościoła i na następną niedzielę prosimy parafian z Krusz, rejon od p. Lech do rodziny Pustuła i Szafryna.

Za dwa tygodnie będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sprzątaniem kościoła i kwiatami na niedzielę tej uroczystości zajmują się rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Porządek Mszy Świętych i intencje od 6 do 12 maja 2024 r.

PN 18.00:            + Waldemar Rosiński w m-c po śm.

WT 18.00:            …………………………………………………..

ŚR 18.00:            + Danuta z ok. ur.

CZ 18.00:            + Genowefa Leszczyńska w m-c po śm.

PT 18.00:             + Jan Piechowski

SO 18.00:            + Piotr Ruciński w r. śm.

ND 8.00:              + Józef Makieła w r. śm. i Wiesław Gzella

ND 9.30:              W intencji Żywej Róży z Bzowa o zdrowie i błogosławieństwo Boże

ND 11.30:            + Michał Cumbrowski w 28 r. śm.

Czasopisma: Pielgrzym, Staś, Misyjne Drogi, Dobre Nowiny