Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas wielkanocny. Od poniedziałku aż do soboty po uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata mamy w liturgii Kościoła czas zwykły. Zwyczajowo obowiązek Komunii Świętej Wielkanocnej można spełnić do przyszłej niedzieli, tj. do uroczystości Trójcy Najświętszej.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać!

Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiane są w kościele w łączności ze Mszą Świętą, natomiast w niedziele przy wyznaczonych kapliczkach maryjnych. Dzisiaj zapraszam o 16.00 na Nabożeństwo Majowe przy kapliczce NMP we Fletnowie.

W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła.

W środę Msza Św. z Nowenną do MBNP będzie wyjątkowo odprawiona o 8.00 rano z powodu wyjazdu na Bierzmowanie w Parafii Nowe.

W czwartek Kościół obchodzi święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana na pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa. O 17.30 zapraszam na cotygodniową adorację, a o 18.00 na Mszę Św.

W sobotę o 16.30 będzie Spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych oraz wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tego sakramentu.

W niedzielę za tydzień w naszej parafii przypada uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tego powodu mamy zmieniony porządek Mszy Świętych. Msza Święta z dziećmi komunijnymi będzie o 10.30, pozostałe o 8.00 i ok. 12.30. Po południu o 16.00 będzie Nabożeństwo Dziękczynne wraz z nabożeństwem majowym.

Za półtora tygodnia będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Bardzo proszę członków Rady Parafialnej oraz inne osoby współpracujące
o przystąpienie do przygotowywania ołtarzy i procesji Bożego Ciała. Trasa procesji będzie przebiegać od Kościoła w kierunku do Kapliczki Bożego Miłosierdzia, potem do Kapliczki
św. Floriana i dalej skrótem koło Jeziora do Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Krzyża naprzeciw Cmentarza i do Kościoła na zakończenie.

Za trzy tygodnie w sobotę, 8 czerwca 2024 r. odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Kalwaryjskiego w Pakości k/ Inowrocławia. Można się jeszcze zapisać, pielgrzymów, którzy jeszcze nie dokonali wpłaty, proszę, aby uczynili to jak najszybciej. Koszt wyjazdu wynosi
80 zł od osoby.

Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Aby włączyć się w to duchowe dzieło trzeba przyjąć obraz na jeden dzień do swojego domu. Informacja w zakrystii.

Porządek Mszy Świętych i intencje od 6 do 12 maja 2024 r.

PN 18.00:            + Danuta i Jan

WT 18.00:            …………………………………………………..