Boże Ciało – 30 maja 2024 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Po Mszy Św. o 9.30 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, w której uwielbimy Chrystusa poza murami kościoła i w ten sposób wyznamy wiarę w Jego realną obecność w Najświętszym Sakramencie. Poprzez modlitwy błagalne będziemy prosić o błogosławieństwo dla nas wszystkich.

Porządek procesji jest następujący: krzyż i latarnie, sztandary, feretrony, dzieci komunijne z Różańcem, dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci, kapłan z Najświętszym Sakramentem pod baldachimem, śpiewacy i wszyscy pozostali wierni.

Trasa procesji będzie przebiegać od Kościoła w prawo do Kapliczki Miłosierdzia Bożego, następnie do Kapliczki św. Floriana, Kapliczki NSPJ naprzeciw dawnego sklepu i do Krzyża naprzeciw Cmentarza. Na zakończenie procesji udajemy się do kościoła, gdzie odśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Po uroczystości Bożego Ciała zapraszam do udziału w obchodach Oktawy. Procesje eucharystyczne wokół kościoła będą odbywać się po Mszy Św. w piątek i sobotę oraz od poniedziałku do czwartku o 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy Św. o 9.30.

Na piątek po Bożym Ciele Ksiądz Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę z racji Pierwszej Soboty miesiąca od 8.30 będą odwiedziny chorych z Komunią św. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W najbliższą niedzielę podczas Mszy Św. o 11.30 będzie obchodzona Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 2023 roku. Wszystkie dzieci rocznicowe zapraszam w sobotę o 17.00 na przygotowanie uroczystości oraz do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W przyszłym tygodniu w sobotę, 8 czerwca 2024 r. odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Kalwaryjskiego w Pakości k/ Inowrocławia. Można się jeszcze zapisać, pielgrzymów, którzy jeszcze nie dokonali wpłaty, proszę, aby uczynili to jak najszybciej. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł od osoby. Wyjazd o 7.30, zbiórka na parkingu przy kościele.